Nowe czy używane? Wszystko, co powinniście wiedzieć o akcesoriach dla noworodków

Pojawienie się dziecka na świecie to spore wydatki dla rodziców, dlatego należy zastanowić się, na czym można zaoszczędzić. Jeżeli ma się dostęp do używanych rzeczy po starszym dziecku to chętnie z nich się korzysta. Większe opory rodzice mają przed kupowaniem rzeczy używanych, a nie zawsze jest to uzasadnione. Jakie rzeczy mogą być używane, a które trzeba kupić? Nowe czy używane? Poznajcie wszystko, co powinniście wiedzieć o akcesoriach dla noworodków.

Tekstylia mogą być używane, i tak je pierzesz, ale…

…nie zawsze będą dobrej jakości. W końcu zwłaszcza, gdy zamawiasz używane rzeczy online, nie masz pewności czy nie są mocno zużyte dopóki ich nie zobaczysz. Może się okazać, że kocyk rozpadnie się w praniu, a ubranko jest mocno wysłużone w dodatku trudno wyprać zaschnięte i stare plamy. Zatem jeśli decydujesz się na używane tekstylia, jak rożki niemowlęce, kocyki, czy pościel albo ubranka, to lepiej jeśli przekonasz się czy są warte zakupu. Gdy ktoś z rodziny oferuje Ci swoje zgromadzone rzeczy za darmo, to oczywiście możesz skorzystasz, wyselekcjonujesz te które Ci się przydadzą i dzięki temu dasz nowe życie starym, ale jeszcze nadającym się do użytku rzeczom. Gdy nie masz dostępu do tekstyliów wysokiej jakości to rożki niemowlęce znajdziesz w sklepie. Ubranka z kolei możesz dokupować sukcesywnie w czasie ciąży, znajdując atrakcyjne promocje. Tekstylia mogą być używane, bo i tak przed użyciem – nowe czy używane, muszą zostać wyprane w hipoalergicznym proszku.

Niezbędne akcesoria dla noworodków do karmienia – wybierz nowe!

Choć znajdziesz wysokiej jakości produkty do karmienia takie jak butelki wykonane z silikonu, który nie pozwala na mnożenie się drobnoustrojów, to jednak są to produkty, które przez wielokrotne używanie mogą się zużywać. Gdy pojawiają się ślady zużycia, czy uszkodzenia materiału należy je wyrzucić. Ponadto absolutnie dziecko powinno mieć własny smoczek do butelki. Dlatego gdy nowy maluch ma pojawić się w domu wybierz nowe niezbędne akcesoria dla noworodków do karmienia. Butelkę możesz wykorzystać, jeśli nie jest zużyta, umyć i wyparzyć, natomiast smoczek kup nowy. To samo tyczy się smoczka do uspokajania. Tutaj absolutnie powinniście zakupić nowe smoczki dla dziecka. Dobre akcesoria dla noworodka zapewniają mu prawidłowy rozwój, a w przypadku smoczków zapewniają prawidłowy rozwój podniebienia i szczęki.

Dobre akcesoria dla noworodka do przewijania – i nowe i używane będą odpowiednie. Oprócz jednorazowych wybierz wielorazowe

Jeśli chodzi o akcesoria do przewijania, to możesz wybrać zarówno nowe, jak i używane. Jeśli pieluszki tetrowe nie są wysłużone i zniszczone, to w końcu wystarczy je wyprać. Warto jednak kupić choć jeden komplet, w końcu nie jest to duży wydatek. Co ważne zużyte pieluszki tetrowe mogą Ci później świetnie służyć jako szmatki do mycia, choćby polerowania okien. Zawsze w podróży czy na spacerze sprawdzą się także jednorazowe podkłady albo pieluchy i w nie trzeba zainwestować. Jeśli ktoś podarował Ci niewykorzystane paczki, a ich termin przydatności nie minął, to oczywiście możesz je wykorzystać.

Co z akcesoriami do kąpieli i zabawkami?

Wszelkiego rodzaju kauczukowe zabawki można umyć, czy nawet wyparzyć i zostawić dla kolejnego dziecka. Zabawki także wystarczy wyprać. Jedynie w gryzaki warto zainwestować i z oczywistych przyczyn nie warto na nich oszczędzać. Wprawdzie zabawki nie są niezbędnymi akcesoriami dla noworodków, ale jednak dobrze się sprawdzają. Nad łóżeczkiem można powiesić karuzelkę i jeśli została Ci po starszym dziecku albo ktoś wręczył Ci swoją, która z kolei pozostała jemu po podrośniętej pociesze, to oczywiście taki element możesz wykorzystać w dziecięcym pokoju. Na pewno z zabawek, ale i przydatnych dobrych akcesoriów dla noworodka warto wybrać misia Szumisia. Jeśli ktoś może oddać Ci swojego po dziecku, to nie musisz się wahać. W końcu wystarczy, że wyciągniesz mechanizm, a misia wypierzesz w pralce. Taka zabawka jednak podoba się nawet kilkulatkom, zatem inwestycja w nią będzie niezwykle opłacalna. Zawsze możesz później sprzedać lub oddać komuś zabawkę, gdy dziecko straci już nią zainteresowanie. Oczywiście Szumiś to nie zwykła zabawka-przytulanka, bo dzięki mechanizmowi szumienia pomaga dziecku zasnąć, imitując wody płodowe.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *