Jak zaaranżować stylowy i piękny salon, gdy macie małe dzieci?

Bycie rodzicem daje szczęście, ale też ciągłe powody do zamartwiania się. W końcu cały czas myśli się o tym, co robią dzieci, gdy nie są pod naszą opieką, ale też wiadomą rzeczą jest to, że należy im stworzyć optymalnie bezpieczną przestrzeń. Dzięki temu, przynajmniej będąc w domu, nie będziecie się ciągle zastanawiać, co robią maluchy, podczas gdy Wy próbujecie ugotować obiad czy zwyczajnie skorzystać z toalety. W dzisiejszym wpisie skupimy się na tym, jak zaaranżować stylowy i piękny salon, gdy macie małe dzieci. Jeżeli sądzicie, że to niemożliwe, to jesteście w błędzie.

Dekoracje tylko wysoko

Mając dzieci, czasami trzeba postawić na sprawdzone rozwiązania, które łączą w sobie funkcjonalność, ale i bezpieczeństwo. Oczywiście aranżując salon zależy nam na estetyce, na szczęście to wszystko można, a nawet trzeba połączyć i dzięki temu efekt przerośnie Wasze oczekiwania. Wiadomo, że trudno wyobrazić sobie najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie bez dodatków, ale też mając dzieci wiadomo, że mogą one sięgać rączkami i je zrzucać. Dlatego też wszelki dekoracje należy umieścić wysoko, tak aby maluchy czy starszaki zwyczajnie ich nie dosięgły. Na pewno doskonale sprawdzą się ramki na zdjęcia, w których rzecz jasna możecie umieścić fotografie rodzinne, ale i plakaty. Dzięki temu wnętrze stanie się jeszcze bardziej stylowe. Jeżeli wybierzecie plakaty zdobione złotym kolorem, to Wasza aranżacja nabierze estetyki glamour, a jeżeli wolicie klasykę czy też styl industrialny, to postawcie na plakaty przedstawiające krajobrazy czy też naturę. Kliknijcie link do oferty ramek na zdjęcia. Gwarantujemy, że w tym sklepie każdy znajdziecie coś dla siebie. Duży wybór i niskie ceny gwarantowane.

Meble tylko pikowane

Czasami dobre rozwiązania mogą być i bezpieczne i stylowe. Tak też jest w przypadku mebli wypoczynkowych pikowanych. Zamiast modeli surowych, lepiej postawić na te pikowane, które są miękkie, a przez to bezpieczniejsze. Brak ostrych krawędzi czy wystających elementów to kolejna zaleta. W tym przypadku zwróćcie uwagę na wysokość np. narożnika. Lepiej wybrać ten niższy niż posadowiony na wyższych nóżkach. Oczywiście zamiast wypoczynku skórzanego, z którego dziecko może spaść, lepiej wybrać model pikowany, który jest zdecydowanie bardziej miękki. Tutaj zrezygnujcie z guzików czy innych zdobień. Ponadto ważna jest sama kolorystyka i lepiej nie wybierać modeli bardzo jasnych, bo cóż, przy małych dzieciach, szybko będą zabrudzone. Lepiej sprawdzają się ciemne tkaniny, które powinno się łatwo utrzymać czystości. Czasami lepiej zapłacić nieco więcej i wybrać narożnik z tkaniny odpornej na zabrudzenia, niż potem spędzać godziny na czyszczeniu tapicerki.

Meble tylko zaoblone

Czas przejść do wyboru mebli i również w tym przypadku estetyka musi iść w parze z bezpieczeństwem. Absolutnie nie trzeba rezygnować z żadnego z nich i można cieszyć się pięknem i komfortem w codziennym użytkowaniu. Przede wszystkim meble nie powinny być wyposażone w żadne uchwyty, tyko np. we frezowanie. Takie rozwiązanie swoją drogą jest bardzo nowoczesne. Oczywiście to nie wszystko co powinniście wiedzieć o meblach, bo należy wybierać takie modele bez ostrych krawędzi, z zaoblonymi brzegami. Wiadomo dzieci biegają i mogą się uderzyć, a tego przecież chcemy uniknąć. Zatem zamiast stosować pianki zabezpieczające, lepiej wybrać odpowiednie meble.

Meble tylko z wysokiej jakości materiałów

Oczywiście duże znaczenie mają także same materiały. Lepiej zapłacić więcej, a wybrać dobre i bezpieczne meble niż zaoszczędzić, a potem żałować. Dobrze sprawdzają się rzecz jasna meble wykonane z drewna, bo drewno jest ekologiczne, nie uczula, ale i ma właściwości higroskopijne. Do tego wydziela piękny zapach. To doskonały wybór nawet jeżeli macie w domu małych alergików czy astmatyków. Ale meble drewniane są też piękne, a to za sprawą unikalnych i nie do podrobienia słoi i sęków, które tworzą wyjątkowy rysunek.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad. Przypominamy, że zamiast śliskich i tanich paneli, lepiej wybrać modele winylowe bądź też też postawić na wykładzinę dywanową.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *